Mimoškolská hodina v angličtine. Mimoškolské podujatie v angličtine „Cesta cez Anglicko“. Prečo študujeme angličtinu
Ciele: zlepšenie zručností monologickej reči na tému „Škola“, upevnenie preštudovanej slovnej zásoby na danú tému.
Vybavenie: obrázky školských pomôcok, obrázok dievčatka (na vyfarbenie), kartičky s názvom školských predmetov, kartičky s rozvrhom hodín na pondelok a utorok, farebné ceruzky.
Priebeh udalosti
Ahojte moji chlapci a dievčatá! Sadnúť, prosím. Dnes budeme mať súťaž. V našej súťaži sa zúčastnia dva tímy. Rozdeľte sa do dvoch tímov a vyberte názov svojho tímu.
Každú súťaž hodnotí porota. Zohľadňuje sa správnosť odpovedí, gramotnosť, originalita. Po všetkých súťažiach porota spočíta body, ktoré tímy dosiahli a určí víťazný tím.
Súťaže1. Pozdrav.
Vyberte názov svojho tímu a povedzte o sebe príbeh!
Deti si vyberajú z názvov tímov navrhnutých učiteľom: Hobitovi kamaráti, Králiky, Mačiatka, Tigre, Krokodíl Gena a jeho kamaráti atď.
Tímy sa musia predstaviť rozprávaním o svojich vybraných postavách. Napríklad:
Ahoj! Sme Hobitovi priatelia. Sme Kanga, Roo, Prasiatko, Medvedík Pú, Veľký králik a Malý králik. Každý večer navštívime Hobita. Je pohostinný. Väčšinou počúvame nové Hobitove rozprávky, pozeráme televíziu a rozprávame sa. Občas si zahráme tenis a šach.
Ahoj! Sme králiky. Bývame v lese. Radi spievame piesne a hráme hry. Naše obľúbené jedlo je mrkva a kapusta. Ideme do zvieracej školy. Sme dobrí žiaci. V škole dostávame A a B.
2. Zbaľte si tašku do školy.
Ideš do školy. Čo si musíte vziať so sebou? Vyplňte karty, prosím!
Každému tímu dajte kartičky s obrázkom školských pomôcok. Tímy musia doplniť vetu na karte výberom vhodných slov.
3. Školská uniforma.
Rozdajte tímom farebné ceruzky a kartičku s obrázkom Jessicy v čiernej a bielej farbe.
Najprv ma pozorne počúvaj, potom vyfarbi Jessicinu školskú uniformu.
Jessicina zimná uniforma
Jessica chodí do základnej školy Woodlands. Nosí školskú uniformu. Nosí červený klobúk.
Má na sebe bielu košeľu a červenú školskú kravatu.
Nosí sivý školský sako so školským odznakom.
Keď je zima, nosí sivú mikinu.
Keď je veľká zima, nosí červené rukavice a červený šál.
Nosí sivú sukňu.
Nosí červené pančuchy a čierne topánky.
Obrázok 1
4. Obľúbené školské hodiny.
Aké sú Jessicine obľúbené školské predmety?
Obrázok 2
……………………………………………………………………………………………………………
…………………………………………………………………………………………
a ………………………………………………………………………………………
4. Školský rozvrh.
Prečítajte si rozvrh Jessicy a napíšte chýbajúce predmety do medzier!
Tímy dostanú dve karty: jedna s textom, druhá s rozvrhom školy na pondelok a utorok. Tímy musia dokončiť správny rozvrh.
Karta s textom:
Rozvrhová karta školy:
PONDELOK | UTOROK | |
8.40 | školské zhromaždenie | školské zhromaždenie |
9.00 | matematika | ………………………. |
9.45 | ………………………………. | hry |
10.30 | prestávka | prestávka |
10.45 | dráma | …………………………… |
11.30 | ………………………. | hudba |
12.15 | obed | obed |
1.30 | geografia | …………………………… |
2.15 | ………………………….. | Angličtina |
3.30 | francúzsky | matematika |
5. Nezvyčajné hodiny v školskom rozvrhu.
Vymyslite si svoje vlastné nezvyčajné predmety!
Tímy dostanú za úlohu vymyslieť nezvyčajné školské lekcie, napríklad:
kreslenie na stenu, počítačové hry pre deti, windsurfing, rybolov v školskom bazéne, jazda na bicykli po meste, návšteva vesmíru, cestovanie na vesmírnej lodi atď.
Tím, ktorý príde s najneobvyklejšími lekciami, vyhráva.
Je čas ukončiť našu súťaž. Som rád, že mám takých šikovných žiakov. Teraz sa dozvieme, kto je dnes víťazom.
Porota zhrnie výsledky, poďakuje žiakom za aktívnu účasť a vyhlási víťazov súťaže.
Bibliografia:
- Dzyuina E.V. Herné hodiny a mimoškolské aktivity v angličtine.- M., "Wako", 2007
- Moja školská minikniha..//Súhrn pre študentov angličtiny.-2003, č. 18, s. 8-9
Mimoškolská aktivita v angličtine
"Cesta do krajiny anglického jazyka"
pre ročníky 6-7
Cieľ: upevnenie doterajších vedomostí v oblasti angličtiny prostredníctvom hernej situácie.
Úlohy:
vzdelávacie
zvýšiť kognitívny záujem žiakov o jazyk prostredníctvom využitia herných momentov;
upevniť schopnosť používať hovorovú reč v reči;
naučiť sa počúvať cudzie slová.
Vzdelávacie
rozvíjať pozornosť a pamäť študentov;
rozvíjať schopnosť pracovať v skupine.
Vzdelávacie
schopnosť spolupracovať s ostatnými;
pestovať úctu k iným kultúram.
Dekor: počítač, projektor, písomka.
Priebeh udalosti.
ja. Organizovanie času.
– Dobrý deň, milí chlapci a dievčatá, hostia a učitelia! Sme radi, že vás spoznávame. Vitajte v našej súťaži. Ako sa máš? Vieš anglicky? Vieš po anglicky? Uvidíme. Dnes sa našej súťaže zúčastnia dva tímy. Prvým družstvom sú žiaci 6. ročníka. Druhým družstvom sú žiaci 7. ročníka.
- Dobré popoludnie, milí hostia! Sme radi, že vás môžeme privítať na našom podujatí. Dnes usporiadame kvíz medzi žiakmi 6. a 7. ročníka, ktorý nesie názov „Cesta do krajiny anglického jazyka“.
– Privítajme naše tímy!
– Povedzte nám o sebe, prosím. (Reprezentácia príkazov).
Najprv však naše tímy povedia niečo o sebe.
– Teraz mi dovoľte predstaviť našich sudcov. Tu sú: ….
A teraz privítajme našich porotcov:
Je najvyšší čas začať našu súťaž.
Začíname teda našu súťaž.
Nuž, predstavme si, že sme pasažiermi tohto autobusu. Ideme cestovať do Krajiny vedomostí. Pozrite sa na obrazovku, prosím. Posaďte sa. Buďte opatrní. Autobus odchádza…. Všetkým účastníkom prajeme „veľa šťastia !“
Predstavte si, že sme cestujúcimi tohto autobusu a ideme si spraviť výlet do krajiny anglického jazyka. Posaďte sa, buďte opatrní, náš autobus odchádza. Našim účastníkom prajeme veľa šťastia a všetko najlepšie!
II. Organizovanie súťaží.
Stanica 1 Fonetika
Naša prvá stanica je „fonetická“
Prial by som si, aby ste boli rybou v mojom jedle.
Tučné žaby lietajúce okolo rýchlo.
Čierny netopier na chrbte, Čierna mačka sedela na podložke.
Hickery, zberateľstvo, moja čierna mačka rada sedí v mojom modrom klobúku.
Druhá stanica "Grammaticheskaya"
A v prvej úlohe skontrolujeme, ako poznáte časovanie slovesa byť, musíte prečítať vety a vložiť ráno , je , sú .
1) Vyplňte medzery pomocou som, je, som.
2. Vy ... z Anglicka.
3. On ... veľmi silný.
4. Moja sestra... zaneprázdnená.
5.Mám mačku. Je to tučné.
6. Stromy... zelené na jar.
7. Môj brat... dobrý v škole.
8. Nie sú dobrými priateľmi.
V druhej úlohe musia účastníci vytvoriť vety.
2) Umiestnite slová vo vetách v správnom poradí (napíšte na listy)(pauza - práca s publikom - hádanky)
1. Tam, izba, v, je, pohovka, pekný, a, ten
2.Tam, hračky, sú, v, krabici,.
3. Počítač, tam, nie, je, v, miestnosti, v
5.koľko máš rokov?
7. dobre, že priatelia nie sú.
V ďalšej úlohe musíte nájsť chyby a opraviť ich.
3) Nájdite chyby.
1.Ann a Mike sú priatelia.
2.Mojím koníčkom je čítanie.
3. Sme Angličania.
4. Mám knihu.
5. Nie som v šiestej triede.
Stanica 3 Lexikálna
« Antonymá»
- V ďalšej súťaži musíte vytvoriť antonymá pomocou týchto slov. Pomenujte opačné slová:
„Nadbytočnéslová"
Ďalšia úloha sa volá „Slová navyše“. Každý riadok má jedno slovo navyše, musíte si prečítať slová a nájsť ďalšie.
Nájdite „nesprávne“ slovo.
Káva, čaj, mlieko, skate, džús
Šport, koláč, vajíčko, sendvič
Kuchyňa, jedáleň, predsieň, kúpeľňa, koberec
Stôl, polica, kreslo, sukňa, pohovka.
Mama, otec, babka, muž, dedko
Starý, šťastný, meno, studený, dobrý
"Kto je väčší"
Výborne! S úlohou ste odviedli skvelú prácu a prejdeme k ďalšej úlohe s názvom "Kto je väčší"
Vymyslite čo najviac slov so slovom "SPORTSMEN" (pauza - pieseň v angličtine)
Medzitým naše tímy rozmýšľajú, žiačka 5. ročníka zaspieva pesničku.
"Nájdi slová"
Každý tím dostane krížovku. Deti musia nájsť slová, ktoré poznajú na zadanú tému. Za každé správne slovo dostane tím jeden bod.
Viem, že rád lúštiš krížovky. Musíte nájsť skryté slová v týchto štvorcoch slov. Slová sú o „škole“. Môžete hľadať slová naprieč a nadol.
Vieme, že rád lúštiš krížovky, v ďalšej úlohe máš nájsť skryté slová na tému "Škola"
stanica 4 Kapitáni’ súťaž
Našou ďalšou stanicou je súťaž medzi kapitánmi. Musíte sa striedať, aby ste vymenovali čo najviac slov na tému „Jedlo“
Kapitáni sa striedajú, aby vymenovali čo najviac slov na tému „JEDLO“
Stanica 5 Hádanky
- Vašou úlohou je vyriešiť hádanky:
1.Je to malé zviera. Má rád ryby. (mačka)
2. Je oranžová. Nie je veľký. Môže bežať. Je to veľmi prefíkané. (Líška)
3.Toto zviera žije doma alebo na ulici. Je to priateľ človeka. (pes)
4. Je zelená. Môže plávať a behať. Nemôže šplhať a skákať. (krokodíl)
5. Je veľký a silný. Je to sivé. Rád pomáha svojim priateľom. Žije v Afrike. (slon)
6.Je to múdre. Dokáže skákať a liezť. Žije na strome. Je to veľmi vtipné. Má rád banány. (opica)
Stanica 6 Pantomíma
– V tejto úlohe musí jeden z každého tímu ukázať slovo, ktoré dávame, a tímy musia toto slovo uhádnuť. Ukáž pantomímu! Nemali by ste povedať ani slovo, nechajte svoj tím hádať, čo máte na mysli.
Študent musí vysvetliť svojmu tímu mimikou a gestami navrhované slová. Učiteľ ukáže kartičku so slovom. Zástupca tímu musí toto slovo „ukázať“ do jednej minúty, aby ho tím mohol uhádnuť.
Slová: žaba, opica, pes, mačka
III.Zhrnutievýsledky
– Je čas ukončiť našu súťaž. Tímy, kapitáni a ich spolužiaci urobili pre víťazstvo maximum. Sme radi, že máme takýchto šikovných žiakov.
Naša súťaž sa teda skončila, tímy a kapitáni urobili všetko pre to, aby sa stali víťazmi.
Teraz sa dozvieme, kto je dnes víťazom. Dajme čas našim porotcom, aby spočítali vaše skóre . (pauza – príbeh)
- Teraz sa dozvieme, kto sa stal víťazom, no kým porota bude rozmýšľať, počítať body, žiaci 5b triedy ukážu scénku „Teremok“ v angličtine.
– Vážení sudcovia, povedzte nám pár slov o skóre.
Dávame teda slovo našim sudcom.
– Blahoželáme tímu ... Ďakujeme veľmi pekne za vašu prácu.
Gratulujeme tímu...!
Milí priatelia, páčila sa vám naša súťaž?
Milí priatelia, páčila sa vám naša súťaž?
Čo sa vám najviac páčilo?
dakujem za tvoju pracu. Anglický jazyk je veľmi užitočný. Anglický jazyk je veľmi dôležitý. Pokúste sa získať len vynikajúce známky v angličtine. Zbohom. Do skorého videnia.
Na záver by sme sa chceli všetkým veľmi pekne poďakovať! Učiť sa anglicky! A získajte iba jednu päťku! Zbohom!
Mimoškolská aktivita v anglickom jazyku v 5. ročníku
« angličtina je zábava !»
Ciele:
Zvýšiť záujem študentov o študovaný predmet;
Aktivujte predtým naučený materiál hravou formou;
Formovať zručnosť tímovej práce, schopnosť aplikovať získané poznatky v praxi;
Pestujte si pocit vzájomnej podpory a rešpektu.
Trávenie času: 45 minút.
Členovia: 3 tímy (6 ľudí z každej podskupiny).
Vybavenie: karty úloh
Príprava na podujatie:
1) Študenti si vopred vymyslia názov tímu, motto a znak. Fanúšikovia pre tímy pripravia aj plagát s emblémom tímu, ktorý budú držať počas súťaže na podporu svojho tímu;
2) Žiaci opakujú príslovia a príslovia v angličtine a ich ruské ekvivalenty;
2) Učiteľ si musí vopred pripraviť podklady a vysvedčenia na prezentáciu víťazom.
Plán podujatia:
otvárací prejav
Úloha 1.Zahrievanie- hore.
úloha 2. test. + Hra s divákmi “Antonymá ”
Úloha 3. Nájdite slová.+ Hra s divákmi "Moja škola"
Úloha 4.Obľúbené kreslené postavičky.
Úloha 5. Hra „Kto sa chce stať milionárom?“
Reflexia.
Čo si kúpiť
Priebeh udalosti:
Uvítací príhovor pani učiteľky:
učiteľ: - Dobrý deň, chlapci a dievčatá! Som rád že ťa vidím. Dnes si dáme veľmi vtipnú súťaž "Angličtina je zábava!". Nechaj’ spozdraviťkaždýtím. Thetím“…. ”
Učiteľ zavolá postupne každý tím. Každý tím sa predstaví akoukoľvek formou (zborne vykričte meno a motto, ukážte emblém).
učiteľ:- Ďakujeme žiaci. Začnime našu súťaž. Prajem Vám veľa šťastia. Thenajprvúlohou je uhádnuť hádanky.
úloha 1.
otepľovanie hore .
Tímy sa striedajú pri dokončovaní básne anglickým slovom. Za každú správnu odpoveď dostane tím 1 bod.
učiteľ:- Prečítam 3 malé básne pre každý tím a musíte to ukončiť anglickým slovom. Za každú správnu odpoveď môžete získať 1 bod. Na prípravu máte len 1 minútu.
Vytvorte karty - N.N.
Karty rozdávajte 1 minútu, zbierajte ich za minútu.
Každé ráno vo vtáčej škole,
Učí všetky kurčatá spievať.
(učiteľ - učiteľ)
Večera je pripravená u pani Ableovej,
Hostia sú už pokrytí okrúhlym ...
(stôl)
Neprespávajte na lekciu
Začíname noc...
(hodiny)
V letnej záhrade pre deti budú zbierať
Sladké a chutné, zdravé pre každého...
(ovocie - ovocie)
Všetci to potrebujeme na obed
Nadýchané, chutné, čerstvé...
(chlieb)
V klietke lev vrčí, vydáva hluk,
Na večeru...
(mäso)
Horíme od tepla!
Ach daj nám...
(zmrzlina)
Zjem to aspoň pohár -
Lahodné jahody...
(džem)
Chutí sladkokyslo
Vitamínový nápoj...
(šťava)
Antonymá » .
učiteľ: - Chlapci a dievčatá, poďme si trochu zahrať hru "Antonymy". Poviem to slovo a vy musíte povedať jeho antonymum, jeho opačné slovo.
Slová:
Ahoj-zbohom, veľký-malý, milý-nahnevaný, áno-nie, čierno-biely, dlhý-krátky, špinavo-čistý, zlý-dobrý, veselý-smutný.
Úloha 2
test
Každý tím dostane testovaciu kartu. Zakrúžkujte správnu možnosť. Čas na vyplnenie karty: 5 minút.
Prečítajte si list a povedzte, koľko ľudí je v tejto rodine.
Drahá Jane,
Dobrý deň, volám sa Helena a som z Anglicka. Chcel by som byť tvojou priateľkou. Mám sestru. Volá sa Patty. Je vydatá a jej manžel sa volá Mark. Majú domáceho psa. Jeho názov je Scamp. Môj otec je lekár. Volá sa Peter. Moja mama je učiteľka. Volá sa Pamela. Máš nejakých bratov alebo sestry? Povedzte mi, prosím, ich mená v liste. V ďalšom liste vám pošlem fotografiu našej rodiny. Prosím napíšte čoskoro.
Láska, Helen
A) 4
B) 5 ( správny )
C) 6
D) 7
E) 3
Úloha 3
Nájsť na slová .
Na snímke je tabuľka, v ktorej musíte nájsť slová:mrkva, banán, šťava, mäso, ryby, zemiaky, mlieko, jablko, voda, čokoláda, chlieb. Za každé nájdené slovo dostane tím 1 bod.
učiteľ:- Ďalšou úlohou je nájsť 11 slov na tému „Jedlo“. Poďme začať!
Úloha 4
Obľúbené kreslené postavičky.
Tímy musia spojiť časti mien kreslených postavičiek. Úlohu vykonávajú všetky príkazy súčasne a pracujú na prenosných počítačoch
učiteľ
:
Dovyvedieťkarikatúrahrdinovia?
Teraz by mal každý tím 1 minútu spájať mená kreslených postavičiek. Pracujte vo svojich zošitoch!
a) Kačica Robinson b) Pú Donald c) Pan Macko d) Myš Peter e) Crusoe Mickey.
Zatiaľ čo tímy plnia úlohy - hra s divákmi “ môj školy » .
Hra s divákmi
slová o škole
Úloha 5
Učiteľ: Ďalším krokom je zahrať si hru „Kto sa chce stať milionárom?
dajnasprávnyodpoveď.
Úloha „Kto chce byť milionárom?“.
Tímy vyberú správnu odpoveď z ponúknutých. Úloha sa vykonáva všetkými príkazmi súčasne.
1. Hlavným mestom Veľkej Británie je:
a) Moskva b) Londýn c) Paríž d) New York
2. Tradičné anglické domy majú zvyčajne:
a) 1 podlažie b) 2 podlažia c) 3 podlažia d) 4 podlažia
3. Kde muži nosia sukne (kilty)?
a) Amerika b) Škótsko c) Taliansko d) Rusko
4. Nie je nič pohodlnejšie,
Ako môj byt...
Všetko je útulné a známe,
Na stene je obraz…
Aby som vedel čas
Sú tam veľké hodiny...
a) haus, obrázok, klock;
b) byt, obrázok, hodiny;
c) Byt, obrázok, hodiny;
d) Let, obrázok, klok.
5. Kde môžeš vidieť kengura?
a) India b) Austrália c) Ukrajina d) Kanada
6. Zajačik je symbolom:
a) Halloween b) Narodeniny c) Vianoce d) Veľká noc
7. Doplňte chýbajúce slovo.
V Petrohrade je veľa….
a) včera b) múzeá c) týždeň d) počítač
Reflexia.
Reflexia prebieha takto: tí študenti, ktorým sa hra páčila, spievajú spolu s pirátskou piesňou „Yo-ho-ho! ...“
Zhrnutie, ocenenie.
Pripravené:
učiteľ angličtiny
Balak Yana Olegovna
Cieľ: motivovať žiakov učiť sa anglický jazyk a správne ho používať v živej komunikácii; viesť k uvedomeniu si potreby a dôležitosti učenia sa angličtiny ako jedného z najbežnejších jazykov na svete; doplniť slovnú zásobu, trénovať v dialogickej a monologickej reči. Rozvíjať logické myslenie, pozornosť, predstavivosť, tvorivé, herecké schopnosti a kognitívny záujem. Kultivovať vzájomné porozumenie a zlepšovať schopnosť tímovej práce, vzbudzovať záujem o výučbu angličtiny.
Typ udalosti : mimoškolské podujatie s prvkami inscenácie a využitím multimediálnych technológií
Vybavenie: plátno, kulisy a rekvizity pre inscenáciu (dvojposchodový autobus, Big Ben, nápisy „“POLÍCIAstanica’’,’’ NEMOCNICA’’,’’ Suvenírobchod“, odznaky pre sprievodcu, policajta, lekára, peňaženku, knihy, čiapku pre lekára, masky prasiatok a vlka, rukavice, prezentácia o hod.Power Point, hudobný aranžmán, multimediálna technika.
Priebeh udalosti
Fáza 1 V škole »
( žiaci 5 th formulár)
*Školský zvonček
učiteľ Dobreráno, žiakov. Sadnite sidole, prosím. Dnes budeme hovoriť o…
Uchen ja’ mPrepáč. Môžem si sadnúť?
učiteľ Prečo meškáš, Bob?
Uchen janechuťAngličtina. to’ snudnýpredmet. Podľa mňa je to strata času
učiteľ Mýliš sa. Angličtina je veľmi užitočná a dôležitá. A teraz sa vám to pokúsim dokázať.
Ak neviete po anglicky, môžete čeliť vtipným situáciám. Pozrime sa na niektoré z nich.
2. fáza "Situácie" »
( žiaci 11 th formulár)
Naučte sa 1 Ako preložiť "jadon" tvedieť" ? 2. lekcia Neviem. Naučte sa 1 Oh, nikto nevie! |
Večer. Hotel. recepcia. Zvoní telefón Naučte sa 1 - 2. lekcia - Tu-ti-tu-tu-tu! Naučte sa 1 - Recepcia, Kate hovorí. Môžem ti pomôcť? 2. lekcia - Tu-ti-tu-tu-tu. 2. lekcia - Čo si? Nerozumieš anglicky? Hovorím vám: dva čaje v 222! |
Naučte sa 1 "Ivan, prelož do angličtiny slovo "door" 2. lekcia "Dwear" Naučte sa 1 "Čo je to!" |
Naučte sa 1 Dobre. Nechaj’ spreložiťniektoréslovádoAngličtina: Oľga, aká bude školská lavica v angličtine? 2. lekcia Stôl Naučte sa 1 Veľmidobre. Masha, ako bude okno v angličtine? Lekcia 3 okno. Naučte sa 1 Maxim, ako v angličtine bude parapet? Lekcia 4 - ...... PodWindows |
Na hodine hudobnej výchovy. Naučte sa 1 Medzi minulosťou a budúcnosťou je len okamih, nazýva sa...( pod zvukovým záznamom) . 2. lekcia Prítomný čas jednoduchý. |
ukrajinských turistov Dvojica dorazila do rezortu. Presťahujú sa do miestnosti. manželka vidí myš a začne kričať, Naučte sa 1 "A-a-a-a!Myška! Zavolajte manažéra hotela! 2. lekcia Ale ja hovorím zle po anglicky! Naučte sa 1 A v angličtine som úplná nula!!! 2. lekcia - Hello. Lekcia 3 -Ahoj. Reseption, hovorí Kate. Môžem ti pomôcť? 2. lekcia -Poznáte "Tom a Jerry"? Lekcia 3 -Áno. 2. lekcia - . |
« Angličtina skúška » učiteľ ODomev, prosím Uchen - Dobrý deň, aký krb? Zdá sa, že je teplo... učiteľ - Sadnite sidole. Uchen - Čo okamžite "dole"? Nestihli prísť... učiteľ - vziaťalístok, prosím Uchen - Prepáč, čo? učiteľ -Už si daj lístok, Sidorov! Uchen - Ktorý si vziať? učiteľ -Áno, vezmi si hocijakú, je mi to jedno (berie lístok) učiteľ - A aká je téma? Uchen - Nerozumel som? učiteľ - Čojenatému? Uchen - Nenosím žiadne topy! Ide o dámske oblečenie. učiteľ - Téma vašej letenky je "Letisko"LETISKO. LETISKO… Uchen - LETISKO… učiteľ - Skladá saz… pozostáva z ... no, čo je na letisku? Uchen - predsieň studne učiteľ - OK. Hala. Čo ešte?Čo ešte? Uchen - Reštaurácia učiteľ - Areštaurácia. Ana ulici? Uchen - dráha učiteľ -Čo? Uchen -Pristávacia dráha, kde lietadlo vzlieta a potom pristáva. učiteľ -Ak lietadlo pristane tak náhle, cestujúci zomrú. - Uchen A stavíme sa, že nezomrú? Na prvej päťke učiteľ - za troch Uchen -Ani ty, ani my, o štvrtej učiteľ -Dobre Uchen - A lietadlo bolo nákladné lietadlo .. učiteľ -Sidorov! |
Fáza 3 Práca na obrazovke »
( žiaci 11 th formulár)
učiteľ : A teraz by som vám chcel ukázať pár fotiek. Buďte veľmi pozorní
ŠMYKĽAVKA 1Veľmi často využívame online prekladač. Ale pamätajte, že je to jediný stroj, ktorý nedokázal myslieť
Napríklad:Naša mačka porodila tri mačiatka - dve biele a jedno čierne.
Preklad:
SNÍMKA 2Oddruhá strana tohto stroja môže príliš veľa premýšľať
Napríklad:Muži sú muži a muži by mali upratovať dom
Počítač má však iný nápad:Muži sú muži aženy treba upratať dom
ŠMYKĽAVKA 3, 4 - Povedz mi, prosím, ako sa mášbudepripraviťena skúšku z angličtiny.
Nerozmýšľam nad tým. Možno si vezmem nejaké hodiny navyše.
A ktorý učiteľ vám pomôže.
Neviem. Možno si nájdem nejakého učiteľa cez internet.
Môžem ti pomôcť. Mám nejaký inzerát.
Je to prvá (šou) a ten druhý (šou)
Ó, ďakujem veľmi pekne. Si naozaj dobrý priateľ
ŠMYKĽAVKA5, 6, 7, Masha, viem, že tvoja rodina ide budúci týždeň do Ľvova.
Áno. Je to pravda.
Prosím, venujte pozornosť dopravným značkám. Niektoré z nich môžu byť také zábavné
ŠMYKĽAVKA8, 9, 10, 11
Chodíte radi do reštaurácie?
Áno.
Domášniektoréproblémy, keď idete do reštaurácie?
Nie, nechcem. a čo ty.
Naposledy mám problémy s jedálnym lístkom!!!
Čo tým myslíte?
Oh, mám niekoľko príkladov.
ŠMYKĽAVKA 1 2
A teraz by som vám rád ukázal štítok,
ktoré nájdem na otcovej košeli.
Oh, to je veľmi vtipné!
4. etapa Jeden deň v Londýne
( žiaci 5 th formulár)
T. London je známy svojimi pamiatkami. Sprievodca-tlmočník urobí exkurziu po meste. Ukáže a porozpráva o najzaujímavejších miestach Londýna.
PREHLIADKA.
G.-I. Teraz si myslím, že by ste chceli mať prehliadku Londýna.
Sam. S radosťou.
G.-I. Zoznámte sa so svojím sprievodcom po Londýne.
tom. A aké miesta navštívime?
sprievodca. Oh, najkrajšie miesta v Londýne, sľubujem. Bude to nezabudnuteľné turné, verte mi.
(Sprievodca ukazuje a rozpráva o najzaujímavejších miestach Londýna).
T. Ale niečo sa stalo. Sam nemôže nájsť svoju kabelku. Preto musí ísť na policajnú stanicu, kde sa s policajtom porozpráva. Vypočujte si to, prosím.
Sam. Tom, je to škoda, ale nemôžem nájsť kabelku.
G.-I. Musíme ísť na policajnú stanicu.
NA POLICAJNEJ STANICE.
Sam. dobrý deň. Máme problém.
policajt. Ako ti môžem pomôcť?
Sam. Stratil som kabelku.
policajt. žiaden problém. Pomôžeme vám ho hľadať.
Sam. Vďaka.
policajt. Aká je to farba?
Sam. Je to čierne.
P. Kedy a kde ste ho stratili?
Sam. Myslím, že to bolo, keď sme boli na Trafalgarskom námestí.
P.OK. My to nájdeme. Príďte k nám dnes večer.
Sam. dobre. Zbohom
T. Naozaj, deň je plný prekvapení. bolesť hlavy. Tomovi nie je dobre a doktor je pripravený mu pomôcť.
tom. Ach moja hlava.
Sam. Čo sa stalo?
tom. Bolí ma hlava.
Sam. Tak uvidíme lekára.
G.-I. Pomôžem ti nájsť dobrého lekára.
U LEKÁRA.
G.-I. Dobrý deň pán doktor.
lekár. Ako ti môžem pomôcť?
G.-I. Tento muž je turista. Bolí ho hlava.
lekár. Máte nejaké iné príznaky? Napríklad teplota?
tom. č.
lekár. Potom ti dám tabletku a o 30 minút bude dobre.
tom. Ďakujem pán doktor.
T. Naši cestovatelia sa nemôžu vrátiť domov bez suvenírov. Je to posledné miesto, ktoré Tom a Sam navštívili v Londýne.
V PREDAJNI SO SPOMIENKAMI.
tom. Ahoj. Môžete mi pomôcť vybrať zaujímavý suvenír pre moju rodinu?
Predávajúci. Čo chceš?
tom. Niečo, čo mi bude pripomínať tvoje nádherné mesto.
Predávajúci. Môžete si vziať túto knihu. Je v nej veľa obrázkov zaujímavých miest Londýna.
tom. Koľko to stojí?
Predávajúci. Stojí 20 libier.
tom. Je to veľmi drahé.
Predávajúci. Ale stojí to za to.
tom. V poriadku. Vypíšte účet. Vezmem to.
Etapa 5 "sny"
(žiaci 11 th formulár)
učiteľ : Petro, ak vieš po anglicky a ak máš magickú čiapku, môžeš vedieťčo si ľudia myslia
Uchen : Si naozaj?
učiteľ : Áno som
(vedenie dialógu, lekcia 3 a lekcia 4)
Ktorú otázku, ktorú učí, na hodinách veľmi často opakovať? (Povedz mi prečo…)
Hlavný dôvod, prečo si ľudia hľadajú prácu (Peniaze, peniaze, peniaze...)
Ako sa cítia učitelia, keď dostanú plat? (život je dobrý)
Ako sa cítia učitelia, keď dostanú nové slovo (cítim sa dobre)
Čo si náš riaditeľ myslí o našich žiakoch a učiteľoch? (Sme šampióni...)
Ktorý rozvrh majú žiaci najradšej? (pondelok - párty...)
Čo si žiaci myslia počas kontrolnej hodiny? (S.O.S...)
Ako sa budú cítiť naši učitelia po tejto konferencii? (Potrebujem lekára..)
Čo si učitelia myslia o svojej profesii? (To je môj život...)
A čo si o tomto vystúpení myslia naši hostia? (Prehliadka musí pokračovať...)
* (Povedz mi prečo...)
* (Peniaze, peniaze, peniaze...)
* (život je dobrý)
* (Cítim sa dobre)
* (Sme šampióni...)
* (pondelok - párty...)
* (S.O.S...)
* (Potrebujem lekára..)
* (To je môj život...)
* (Prehliadka musí pokračovať...)
Etapa 6 Rozprávky »
( žiaci 5 th formulár)
Postavy: Autor, Matka Mačka, 1svMačiatko 2ndMačiatko 3rdMačiatko.
SCÉNA
Tri malé mačiatka
Stratili palčiaky
A začali plakať.
*Zvuková melódiaMi Mi Mi
1 svmačiatko:Oh, matka drahá,
2 ndmačiatko:Veľmi sa bojíme.
3 rdmačiatko (plač):Že sme stratili palčiaky!
mačka:Stratili ste rukavice
Ty nezbedné mačiatka!
Potom nebudete mať koláč. (Mačiatka (utekať)
Tri malé mačiatka
Našli im palčiaky
A začali plakať.(Mačiatka vbehnú)
Tri malé mačiatka (spolu):Oh, matka drahá,
1 svMačiatko: (ukazuje palčiaky):Pozri tu
2 ndMačiatko (ukazuje palčiaky):Pozri tu
3 rdMačiatko (ukazuje palčiaky):Vidíte, našli sme naše palčiaky.
mačka:Ach, ste dobré mačiatka!
Nasaďte si palčiaky
A budete mať koláč.(Dajte im koláče)
Ale blízko cítim vôňu myši.
(Všetci spolu):V blízkosti cítime vôňu myši. Zbohom.(Mačka a mačiatka odchádzajú z javiska)
1: Výborne! Všetci chápete, že rodina je pre každého veľmi dôležitá
2. Teraz to uvidíte v hre, ktorú žiaci 3rdpripravený formulár
Je aj o rodinke troch malých prasiatok.
Som Niff-Niff
Som Naff-Naff
jaránoNuff- Nuff
(spoj ruky a spievaj psa)
prasa1:Mám domček z trávy
prasa2:Mám paličkový domček.
prasa3:Mám tehlový dom.
*Kto sa bojí veľkého zlého vlka
* Melódiavlk
vlk:Volám sa Wolf.
Niff-Niff, nechaj ma vojsť.
Niff-Niff:Choď preč, zlý vlk.
Vovk klopanie - budinochok padajúce
vlk:Pustite ma do Naff-Naff.
Naff-Naff:Choď preč, zlý Wolf
vlk:Nuff-Nuff, pusti ma dnu.
Všetky: ísťpreč
Vovk dmukhaє, protedaremno
*Čím viac sme spolu(Deti spia)
Etapa 7 Múzeum voskových figurín »
( žiaci 11 th formulár)
Exkurzia do
múzeum voskových figurín + koncert
A teraz sme v múzeu voskových figurín Madame Tussauds, je tu veľa známych hviezd
1.Rihanna "dáždnik"
3. Boney M "Sunny"
4 Eagles “Hotel California”
5. Bezpochyby „Nehovor“
6. Stav QWO „Teraz ste v armáde“
7. Eurytmika „Sladké sny“
8. Moderné rozprávanie „Cheri Cheri lady“
9. Spice girls „Okorente si život“
10. Budeme ťa rockovať
Chceli sme teda týmto podujatím ukázať, že angličtina je dôležitý predmet. Ak viete po anglicky, môžete:
Porozumieť obsahu pesničiek, básní, rozprávok
Komunikujte s cudzincami
Cestovanie
Nedostávajte sa do vtipných a nepríjemných situácií
Dobrý študent
Pomôžte svojim deťom v budúcnosti
Získajte moderné povolanie
Bezplatné používanie počítača
učiteľ : Aterazčobyvypovedať
Uchen : Dobre. Mýlil som sa. Teraz chápem, že angličtina je veľmi užitočná a dôležitá.
Poďme sa učiť po anglicky!!!
* Pesnička na rozlúčku
Koniec
Magická cesta na Planétu vedomostí
Čarovná cesta na planétu vedomostí
Mimoškolské podujatie v anglickom jazyku pre žiakov 3. ročníka. Počas podujatia sú zapojení aj žiaci 4. ročníka (hlavné postavy) a 2. ročníka (hádanky o zvieratkách).
Ciele:
zovšeobecnenie učiva študovaného v 3. ročníku;
zlepšenie zručností monológnej a dialogickej reči, ako aj gramatiky;
aktivácia lexikálnych a fonetických zručností;
výchova k zvedavosti a tolerancii;
oboznámenie študentov s kultúrou anglicky hovoriacich a iných krajín v rámci podujatia
Vybavenie: multimediálny projektor, úlohy na A4 pre každú triedu, zoznam súťaží pre porotu, „cookies“ k pesničke.
Priebeh udalosti
(v.1) Učiteľ: Dnes nás čaká magická cesta na planétu vedomostí. Dnes podnikneme vzrušujúcu cestu na planétu vedomostí. Mali by ste splniť úlohy a potom sa dozviete veľa zaujímavých faktov o rôznych veciach. Vaša cesta bude dlhá, takže budete robiť zastávky na rôznych planétach, plniť rôzne úlohy a za odmenu - dostávať informácie z rôznych oblastí nášho života. Začnime. (sl.2)
Prvou planétou je planéta ABC – planéta anglickej abecedy. Zoznámte sa s obyvateľmi tejto planéty - (sl.3)
Žiak 1: Ahoj. Vitajte na planéte ABC. Mali by ste robiť slová, ktoré potrebujete na svojej ceste. Tu je niekoľko písmen a buďte v tejto úlohe rýchly.
Vyberte členov tímu. Deti tvoria slová z daných písmen. (sl.4) Hudba pre súťaž 1
Žiak 1: dobrá práca! Teraz počúvajte a zapamätajte si zaujímavé fakty o anglickej abecede: (sl.5)
Viac anglických slov začína písmenom „s“ ako ktorýmkoľvek iným písmenom. Viac anglických slov začína písmenom „S“ ako akékoľvek iné písmeno.
Iba dve anglické slová končia na „-gry“. Sú „nahnevaní“ a „hladní“. Iba dve anglické slová končia na „-gry“: nahnevaný a hladný.
(sl.6) Nasledujúca veta obsahuje všetkých 26 písmen abecedy: "Rýchla hnedá líška preskočí lenivého psa." V anglickej abecede je 26 písmen a v tejto vete je použitých všetkých 26 písmen anglickej abecedy. Prečítajme si túto vetu spolu.
Učiteľ: Druhá planéta je planéta pravidiel – planéta pravidiel. (sl.7)
Žiak 2: Vitajte na planéte pravidiel. Mali by ste si vytvoriť pravidlá pre seba. Vyslovte čo najviac príkazov a buďte víťazom. Na planéte pravidiel ste to vy, kto vymýšľa pravidlá, víťazom v tomto teste sa stane ten, kto vymyslí a pomenuje čo najviac pravidiel.
Vyberte členov tímu. Deti volajú tímy, ak niektorý z účastníkov príkaz zopakoval alebo mu to nenapadlo, sadnite si. Vyhráva ten, kto zostane stáť posledný.
Žiak 2:(f.8) Vypočujte si niekoľko zaujímavých faktov o školskom poriadku.
Väčšina japonských škôl nemá školníkov. Deti robia upratovanie denne v rámci školskej praxe. Deti prídu a poklonia sa pred hodinou a po nej a poďakujú učiteľovi. Väčšina japonských škôl nemá upratovačky, žiaci si sami upratujú triedy, je to ich každodenná povinnosť. Pred vyučovacou hodinou a po nej sa deti poklonia učiteľovi, čím mu poďakujú za vyučovaciu hodinu.
(f.9) Deti v Mali v Afrike strávia v škole len 2 roky. Mnohí z nich začínajú pracovať medzi 10. a 14. rokom života. V africkom Mali chodia deti do školy len 2 roky, pretože začínajú pracovať vo veku 10-14 rokov.
Učiteľ: Teraz sa tu zastavme. Je to planéta Cartoon. (sl.10)
Žiak 3: Vitajte na planéte kreslených filmov. Je to najmagickejšia a najfantastickejšia planéta. Mali by ste sledovať karikatúry a potom spojiť kresleného hrdinu s jeho priateľom. Na najrozprávkovejšej a najčarovnejšej planéte kreslených filmov musíte určiť priateľa kreslenej postavičky.
Kreslené videá. Deti sledujú úryvky z kreslených filmov.
Učiteľ: Teraz spojte kresleného hrdinu s jeho priateľom.
Vyberte členov tímu. Deti plnia úlohu. (sl.11) Hudba pre súťaž 2
Žiak 3: Kreslení hrdinovia majú radi spev, tanec a zábavu. Naši hrdinovia sa radi zabávajú, spievajú, tancujú. Dokážete ich rozveseliť svojou vtipnou pesničkou?
(sl.12) Pieseň "Cookie" (Cookies)
Texty piesní:
Maggie vybrala sušienky z pohára.
kto ja?
Áno ty!
Nie je možné.
Potom kto?
Kto vzal sušienky z pohára na sušienky?
Sarah Lynn vybrala sušienky z nádoby na sušienky...
Kto vzal sušienky z pohára na sušienky?
Michael vybral sušienky z nádoby na sušienky...
Kto mi vzal sušienky z pohára na sušienky?
Sonya Lee vybrala sušienky z pohára na sušienky.
Kto vzal sušienky z pohára na sušienky?
Eddie sa pozrie na sušienky z pohára na sušienky.
kto ja?
Áno ty!
Možno áno, ale je toho dosť pre každého.
Žiak 3: Bolo to úžasné! (s.13) Teraz si vypočujte zaujímavé fakty o kreslených hrdinoch.
Mickey Mouse má biele rukavice, pretože Walt Disney si myslel, že myši majú škaredé nechty a deti ich nesmú vidieť. Mickey Mouse nosí biele rukavice, pretože tvorca karikatúry Walt Disney veril, že myši majú veľmi strašidelné nechty a deti by sa na ne nemali pozerať.
(f.14) Po zhliadnutí „Kung Fu Panda“ sa môžete naučiť niekoľko čínskych slov. Ak ste sledovali kreslenú pandu, už ste sa naučili niekoľko čínskych slov. Napríklad mená hlavných postáv znamenajú "Shifu" - "učiteľ", "Tai Lung" - "veľký drak", "Ugvey" - "korytnačka".
Učiteľ: Ďalšia stanica je Turistická planéta. (f.15) Prišli sem naši turisti Taya a Sasha a mali by ste hádať, z ktorých krajín prišli. Povedz, prečo si to myslíš.
Žiak 4: Ahoj. Hlavným mestom mojej krajiny je Moskva. Vlajka mojej krajiny je biela, modrá a červená. Symbolmi mojej krajiny sú breza, medveď hnedý a harmanček. Hovorím po anglicky. Rád hrám futbal a tenis. Moja krajina je známa kaviárom, palacinkami, kašou, matrioškou a Červeným námestím.
Žiak 5: Hlavným mestom mojej krajiny je Londýn. Vlajka mojej krajiny je biela, červená a modrá. Symbolmi mojej krajiny sú lev, dub a červená ruža. Hovorím po anglicky. Rád hrám futbal a rugby. Moja krajina je známa čajom o piatej, červeným autobusom, kašou a internetom.
Deti pomenúvajú, odkiaľ turisti prišli, a vysvetľujú prečo.
(sl.16) Myslím...pretože
(sl.17-19) Rusko. Odpovede detí:
Myslím, že Saša pochádza z Ruska, pretože hlavným mestom Ruska je Moskva.
Myslím, že Sasha pochádza z Ruska, pretože vlajka Ruska je biela, modrá a červená.
Myslím, že Sasha pochádza z Ruska, pretože symboly Ruska sú breza, medveď hnedý a harmanček
Myslím, že Saša pochádza z Ruska, pretože hovorí po rusky.
Myslím, že Sasha pochádza z Ruska, pretože rád hrá futbal a tenis.
Myslím, že Saša pochádza z Ruska, pretože Rusko je známe kaviárom, palacinkami, kašou, matrioškou a Červeným námestím.
(sl.20-22) Spojené kráľovstvo
Myslím, že Taya pochádza z Veľkej Británie, pretože hlavným mestom Spojeného kráľovstva je Londýn.
Myslím, že Taya pochádza z Veľkej Británie, pretože vlajka Spojeného kráľovstva je biela, červená a modrá.
Myslím, že Taya pochádza z Veľkej Británie, pretože symboly Spojeného kráľovstva sú lev, dub a červená ruža.
Myslím, že Taya pochádza z Veľkej Británie, pretože hovorí po anglicky.
Myslím, že Taya pochádza z Veľkej Británie, pretože rada hrá futbal a rugby.
Myslím, že Taya pochádza z Veľkej Británie, pretože Spojené kráľovstvo je známe čajom o piatej, červeným autobusom, kašou a internetom.
Učiteľ: Čo môžete dodať o týchto krajinách?
Deti hovoria, čo ešte vedia o týchto krajinách.
Žiak 4: Výborne. Teraz si vypočujte niekoľko zaujímavých faktov o rôznych krajinách.
(sl.23) Starosta Sharon, mesta Spojených štátov amerických, je mačka. Starosta mesta Sharon v USA je mačka. Jedáva, spí a chodí a má vlastnú kanceláriu. Skutočný starosta Sharon sa neurazil, keďže taká pozícia ako „starosta“ v meste vôbec nie je – je tam len prezident.
Žiak 5:(s.24) Najmladším učiteľom na svete je Barbar Ali. Mal 9 rokov, keď sa stal učiteľom. Zobudil sa o 4 hodiny ráno, potom urobil domáce práce a išiel do školy. Prvú školu založil vo svojom rodnom meste Murshidabad. Teraz má 14 rokov a je riaditeľom tejto školy. Barbar Ali, obyvateľ malého mesta Murshidabad v Indii, sa stal najmladším učiteľom na svete. Mal 9 rokov, keď začal učiť deti. Teraz má 14 rokov a je najmladším riaditeľom svojej školy.
Učiteľ: Piata planéta je planéta č. 5. (sl.25)
Žiak 6: Vitajte na planéte číslo päť. Mali by ste vymenovať päť rôznych vecí.
Vyberte členov tímu.
Na obrazovke sa objaví úloha, študent ju prečíta súťažiacim tímom. Žiaci sa v odpovediach striedajú.
(sl.26-34)
Žiak 6: Skvelé! Vypočujte si pár zaujímavých faktov o všetkom.
(sl.35) Je nemožné kýchať s otvorenými očami. Je nemožné kýchať s otvorenými očami.
Ľudský mozog tvorí z 80 % voda. Ľudský mozog tvorí z 80 % voda.
Odtlačok jazyka každého je iný. Vzor jazyka, podobne ako odtlačky prstov, je u každého iný.
Učiteľ: A ďalšia planéta je planéta zvierat. (sl.36)
Žiak 7: Vitajte na Planéte zvierat. Žijú tam rôzne zvieratká, ktoré radi kladú hádanky a mali by ste hádať, ako sa tieto zvieratká volajú. Hádajte, ktoré zvieratá sú pred vami.
Deti z druhého stupňa sú vonku.
Deti druhého stupňa tvoria hádanky o zvieratkách.
Potom, čo tretie triedy uhádli zviera, šmýkačka s obrázkom zvieraťa. (sl.37-44)
– Som malý. Som šedá.
Môj nos je krátky.
Môj chvost je dlhý.
ja som…
som zelený. Viem plávať. Viem skákať. nemôžem bežať. Čo som?
Som červený, bývam v lese. Môžem chodiť, behať a skákať. Neviem lietať, neviem plávať. Mám rád zajace. Čo som?
Neviem plávať, ale viem spievať. Môžem lietať na oblohe. Čo som?
Bývam v lese. Môžem bežať. Môžem skákať, ale bojím sa každého. Čo som?
Som veľký a hnedý. Mám rád med. V zime spím. Čo som?
Som šedá. Môžem skákať, behať, chodiť. Mám rád ryby. Bývam v dome. Dokážem chytiť sivú myš. Čo som?
som veľký. som zelený. Môj chvost je veľký. Viem plávať. Žijem v horúcich krajinách. Jem ryby a opice. Čo som?
Žiak 7: Teraz by ste mali nakresliť fantastické zviera a opísať ho. Myslite, nakreslite a opíšte zviera.
Vyberte členov tímu. Hudba pre súťaž 3 (sl. 45) Deti vymýšľajú a kreslia zvieratká, potom ich opisujú.
Príklad: Je to opica. je to málo. Je hnedá. Žije v džungli. Má veľké labky a dlhý chvost. Dokáže liezť na stromy a jesť banány. Nevie rozprávať a spievať. Je veľmi zábavný a rýchly.
Žiak 7: Teraz si vypočuj niekoľko zaujímavých faktov o zvieratách.
(sl.46) Sliepky spia s jedným okom otvoreným. Mláďa žirafy má pri narodení 2 metre. Potkan vydrží bez vody dlhšie ako ťava.
Učiteľ: Ďalšia planéta je Obľúbená planéta. (sl.47)
Žiak 8: Vitajte na obľúbenej planéte. Na tejto planéte by ste mali hádať, čo sa páči vašim priateľom. Položte si navzájom otázku: „Aká je vaša obľúbená vec? a skúste uhádnuť odpoveď.
Vyberte členov tímu. Deti si navzájom kladú otázky a snažia sa uhádnuť správnu odpoveď.
Žiak 1: Teraz niekoľko zaujímavých faktov o vašich obľúbených farbách.